Відео-звернення Пола МакКартні

Пол Маккартні народився в Ліверпулі 18 червня 1942 року. Він виріс в цьому місті і здобув освіту в Liverpool Institute.

З моменту створення своєї першої пісні у 14-річному віці Пол Маккартні завжди прагнув бути несхожим на інших. У 60-х як творець і співавтор найвизначніших пісень він разом з The Beatles змінив світ. До вже легендарних відносяться альбоми Please Please Me, Revolver, Help!, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band та The White Album. Впродовж подальших чотирьох десятиліть, спочатку разом з групою Wings і такими альбомами, як Band On The Run і Wings at The Speed Of Sound, а потім і як сольний виконавець (останнім його альбомом став Memory Almost Full) він продовжував руйнувати бар'єри, що розділяють людей, справляючи великий вплив на розвиток музики в усьому світі.

Також Пол Маккартні відбувся як композитор академічної музики. Його останній альбом Ecce Cor Meum (Behold My Heart) був виданий у вересні 2006 року. 3 листопада при повному аншлагу в Royal Albert Hall відбулася його прем'єра. А 3 травня 2007 року Пол Маккартні в номінації Classical Brits отримав нагороду «Тhe Best Album Award», яка визначається голосуванням серед читачів видання Classic FM та слухачів радіостанціями Classic FM.

В рівній мірі відомий як своїми "живими» концертами, так і композиторським талантом Пол Маккартні впродовж останніх п'яти років вів активну концертну діяльність. Його виступи проходили при повних аншлагах і їх слухачами стали мільйони людей по всьому світу. У 2003 році більше 500 000 чоловік стали свідками його концерту у Колізею в Римі. Його перший, вже історичний концерт в Росії, пройшов в Москві на Червоній Площі і зібрав близько 90 000 чоловік. У наступному 2004 року Пол Маккартні став хедлайнером самого визначного музичного фестивалю світу Глестонбері (Glastonbury Festival). 120-тисячна аудиторія зібралася, щоб стати свідками самого легендарного моменту історії фестивалю. Музична «Біблія» Великобританії - видання NME (New Musical Express) написало: «Він міг би зіграти ще на ста фестивалях Глестонбері, але він би ніколи не перевершив цей концерт». Журнал The Observer написав: «Його відозви продовжують об'єднувати цілі покоління». Пізніше в цьому ж році Пол Маккартні отримав нагороду The Best Event на церемонії NME Awards за виступ на знаменитій сцені Pyramid Stage фестивалю Глестонбері.

Під час туру по США в 2005 році Пол Маккартні пережив ще один «світовий історичний момент», коли його виконання пісень English Tea і Good Day Sunshine на концерті в Анахеймі (Атланта) в реальному часі транслювалося на Міжнародну космічну станцію. Так почався ранок для міжнародного екіпажа станції - астронавта NASA Білла Маккартура і російського космонавта Валерія Токарева. Наступного дня ця подія потрапила на обкладинки всіх світових видань.

21 березня 207 року Hear Music (новий лейбл, створений Starbucks Entertainment та Concord Music Group) анонсував, що їх першим релізом стане новий альбом Пола Маккартні під назвою Memory Almost Full. У перший тиждень червня 21-й студійний альбом Пола потрапив в світовий продаж і відразу ж зайняв 5-е місце в британських чартах. 7 червня Пол Маккартні зіграв невеликий «таємний» концерт перед аудиторією в тисячу чоловік в одному з самих легендарних рок-клубів світу - Electric Ballroom в Камдені (Великобританія). Квитки на перший «живий» концерт Маккартні з 2004 року були розпродані в перші ж хвилини після його анонсування, а саме шоу стало однією з найбільш обговорюваних подій міста. З моменту виходу альбом Memory Almost Full став «Платиновим» і отримав номінацію Греммі (Grammy).

20 лютого 2008 року на церемонії 2008 BRIT Awards Пол Маккартні отримав спеціальну нагороду за видатний внесок у розвиток музики - «Outstanding Contribution Award».

Схоже, 2008 рік стає для Пола ще однією історичною віхою. 26 травня Йельський університет (Yale University) надав Полу звання почесного Доктора музики. Після вручення Полу диплому Президент Річард Сі Левін (Richard C. Levin) сказав йому: - «Своєю музикою Ви пробудили цілу генерацію, додавши рок-н-ролу і ритм-енд-блюзу свіже звучання. Ми захоплюємося Вашою музичною обдарованістю і Вашими благородними вчинками на підтримку гідних починів».

1 червня Пол був головним виконавцем на концерті «Liverpool Sound», що відбувся на «Anfield», домашньому стадіоні футбольного клубу «Ліверпуль» (Liverpool FC). На концерт з'їхалися фани зі всього світу, щоб побачити, як Пол та його група виступатимуть перед 36-тисячною аудиторією. Шоу було прекрасним і отримало феноменальні відгуки в абсолютно різних засобах масової інформації. Місцева газета «Ліверпуль ехо» («Liverpool Echo») описала цю подію так: «Якби у стадіону «Anfield» був дах, Макка просто б зніс його».

14 червня Пол відіграє історичний концерт на Площі Незалежності у Києві (Україна), який буде безкоштовним для публіки. Очікується, що сотні тисяч людей зберуться в столиці України, щоб стати свідками цієї події.

Пол Маккартні є «Почесним громадянином міста Ліверпуль» (A freeman of The City Of Liverpool) і «Старшим Покровителем Інституту Виконавського Мистецтва Ліверпуля» (The Liverpool Institute Of Performing Arts). У 1995 році Пол Маккартні отримав посаду Члена Королівського Коледжу Музики Принца Уельського (Fellow of The Royal College of Music). У 1996 році за свою сумлінну службу музиці Пол Маккартні отримав титул Лицаря від Її Величності Королеви Англії.

Також Пол Маккартні допомагає декільком добродійним організаціям: «PETA» (одна з організацій в США по захисту прав тварин), «LIPA» (Ліверпульський інститут виконавського мистецтва), «Vegetarian Society» (Вегетаріанське співтовариство), «Nordoff-robbins Music Therapy» (Центр музичної терапії Нордоффа Робінса) і «Adopt-a-minefield» (організація, що бореться за заборону протипіхотних мін).