Пол МакКартні дав історичний концерт Independence Concert 14 червня 2008 року
15 червня 2008

У суботу 14 червня більше 350 тисяч глядачів зневажили погану погоду заради найбільшого концерту в історії України, який дав на київській площі Незалежності Пол МакКартні. Протягом всього дня злива та гроза ставили під сумнів сам факт проведення концерту, але як тільки Пол Маккартні вийшов на сцену о 21:30 з привітанням до мас українських глядачів, небо стало прояснюватися. Він почав свій концерт. Що тривав дві з половиною години, з «Drive My Car», а потім представив шоу, рівних якому Київ ще не бачив.

Концерт відбувся на історичному Майдані Незалежності. Маси глядачів заповнили усі прилеглі до площі вулиці, а сам концерт транслювався на екранах, спеціально встановлених з приводу цієї грандіозної події на Хрещатику - центральній вулиці Києва. Концерт також транслювався вживу на площах найбільших міст ( Харків - 80 тис. глядачів, Дніпропетровськ - 35 тис., Севастополь - 50 тис., Львів - 20 тис., Одеса - 20 тис., Донецьк - 15 тис. та Чернівці - 8 тис.). Там подивитися концерт зібрались більше 195 тисяч осіб. Шоу також транслювалося на українському телебаченні. Новий канал, що транслював телемарафон та концерт, отримав ввечері 14 червня безпрецедентний рейтинг - 3, 5. Доля глядацької аудиторії склала 18,7%. Телетрансляцію дивилися 13,5 мільойнів глядачів.

Пол та його група зіграли 33 композиції, включаючи ті, які стали найбільш популярними хітами та фонограмами життя багатьох людей. Він заспівав такі хіти Wings, як ‘Jet', ‘My Love' and ‘Band On The Run' і такі сольні речі, як ‘Flaming Pie' й хіт, що найчастіше виконується ‘Dance Tonight'. Серед лідерів шоу була також спеціальна версія хіта Wings ‘Mrs. Vanderbilt' з проханням про виконання якої до Пола звернулися українські фани, і, звичайно, ураганна версія знаменитого ‘Back In The USSR'. Аудиторія, що складалася з людей декількох поколінь, підспівувала кожному слову, багатотисячна маса слухачів створила неймовірний хор, приєднавшись до Пола під час виконання знаменитої ‘Hey Jude'. Унікальна сцена, обладнана різним світлом та величезними екранами, була частиною колосального шоу, так само як і лазери й піротехнічні сюрпризи.

Вже після того, як публіка подумала, що шоу завершилося, Пол повернувся на сцену з українським прапором для того, щоб закінчити свій вечір емоційним виконанням ‘Yesterday' та роковою інтерпретацію ‘Sgt. Pepper's'.
Цей незабутній день Пол провів зустрічаючись зі своїми фанами, багато з яких більше 40 років чекали на свого кумира у цій частині світу. Збірний дитячий хор представив Полу свої інтерпретації «Битлівських» хітів, а члени Українського фан-клуба подарували йому традиційний музикальний інструмент - кобзу.

Цей унікальний безплатний концерт для усіх українців було організовано Фондом Віктора Пінчука. Пол МакКартні та Віктор Пінчук повідомили про проведення цього шоу у квітні 2008 року.

Після виступу Пол МакКартні сказав: "Ми приїхали до Києва, щоб разом з українцями провести цей великий вечір. Ми зробили все, що могли, й надзвичайно натхненні цим. Коли вгорі гремить грім, всюди блискавки і злива - з цим людина нічого не може подіяти. Погода була в руках вищих сил, але я відчував, що вона зміниться на краще. І як тільки ми вийшли на сцену, злива почала вщухати, парасольки закриватися, і разом з усіма глядачами ми зробили велике шоу. Хоч гроза зробила його більш драматичним.

Можна отримати колосальний зворотній зв'язок з будь-якою аудиторією, але коли мова йде про пострадянські країни, ти розумієш, що нічого подібного у них не було, у них не виступали ані The Beatles, ані будь-хто з нашої групи. Тут для багатьох людей музика означала свободу тоді, коли їм заборонялося її слухати, коли це навіть каралося і у кожного могли бути через це проблеми. Тому вона має тут набагато більше значення. Після оголошення "гласності" музика тих років стала тут символом особистого розкріпачення та свободи".

"Сьогодні збулась мрія мільйонів - сказав Віктор Пінчук, - Найголовнішим було те, що народ України сьогодні зміг почути ці великі пісні на своїй землі. Сьогодні вся країна говорила на одній мові - мові миру, любові та свободи. Сьогодні ми усі були разом".

Програма концерту

Drive My Car
Jet
All My Loving
Only Mama Knows
Flaming Pie
Got To Get You Into My Life
Let Me Roll It

C Moon
My Love
Let Em In
The Long And Winding Road

Dance Tonight
Blackbird
Calico Skies
Follow The Sun
Mrs Vanderbilt
Elarnor Rigby
Something

Good Day Sunshine
Penny Lane
Band On The Run
Birthday
Back In The USSR
I Got A Feeling

Live And Let Die
Let It Be
Hey Jude

Day In The Life/Give Peace A Chance
Lady Madonna
Get Back
I Saw Her Standing There

Yesterday
Sgt. Peppers

 

Фото: (c) MPL Communications Ltd.

Фотограф MJ Kim

Повернутися до стрічки новин